Yalnızca Yaşama

Yetimler Şehri Banda Aceh’deyiz

Yetimler Şehri Banda Aceh’deyiz

Güney Asya’da 2004 yılında yaşanan deprem felaketi büyük acılara, büyük feryatlara sebep oldu. Bir yanda hayatlarını kaybedenler diğer yanda ise yetim kalanlar. Onların ruh hallerini ve çaresizliklerini anlamak, onların acılarını paylaşmak hepimizin vicdan borcudur diyen Şefkat Yolu Derneği, Hüdai Vakfı tarafından 2005 senesinde Aceh’de yaptırılan yetimhanenin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İki ayrı yetimhanede kız-erkek toplam 220 yetim kardeşimiz kalmaktadır. Şefkat Yolu Derneği, facia sonrası sahipsiz kalan bu yetim çocukların hamisi olma gayreti içerisindedir.

Dernek yetkilileri, dost ve kardeş Müslüman Endonezya halkının, iyi günlerinde olduğu gibi kötü günlerinde de yanında olduklarını belirterek, tüm gayretlerinin kendi çocukları gibi gördükleri bu yetimlerin iyi bir şekilde yetişip topluma kazandırılmaları olduğunu belirtiyorlar.

Yetimhanemizin de okuyan öğrenciler, ortaokul ve liseyi bitirdikten sonra üniversiteye gitmektedirler. Başarılı olan öğrencilerden bir kısmı ise Türkiye’ye getirtilmekte ve eğitim hayatlarına burada devam etmeleri sağlanmaktadır. Önümüzdeki yıllarda daha fazla sayıda öğrencinin Türkiye’ye getirtilmesi planlanmaktadır.

Yapılan bu kutsal hizmette daha fazla yetimin okuması için hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Leave a Comment