Yalnızca Yaşama

Filipinler’de Manevi Heyecan

Filipinler’de Manevi Heyecan

Şefkat Yolu Derneği’nin geçtiğimiz aylarda Filipinler’e göndermiş olduğu kitapların bir kısmı, Mindanao Müslüman Özerk Bölgesi ve Lanao eyaletinde bulunan 23 üniversite ve kolejde dağıtıldı. Dağıtım töreninde Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Dr. Norma Şerif, Lanao Bölgesi Eyalet Valisi Aleem Baesir Manalao, Mindanao Devlet Üniversitesi kurucu Rektörü Ahmad Alonto, Tebliğ Cemaati Filipinler Lideri Mevlana Faysal da hazır bulundu. Ayrıca dağıtım programı tüm özerk bölgeye, sekiz televizyon kanalından canlı olarak yayınlandı.

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Dr. Norma Şerif programda yaptığı konuşmada, “Bu kitapların önemi, sadece İslâmî kitaplar olması, imanımızı kuvvetlendirmesinden öte, bir asır sonra da olsa Türkiye’deki Müslüman kardeşlerimizin nihayet bizleri hatırlamış olmaları ve bizim ağabeylerimiz olduklarını ispat ederek bize sahip çıkmaları manası taşıyor olmasıdır” dedi. Bölgede bu hizmeti gerçekleştiren yetkililer, önümüzdeki ay içerisinde de Maguindanao, Zambaonaga, Basilan, TawiTawi, Sulu Takım Adaları, Sultan Kudarat ve diğer bölgelerde kitapların dağıtımına devam edeceklerini belirttiler.

Ayrıca Manila’daki Nur Camisinde Nûru’l-Hüdâ Medresesi tarafından İslâmî Bilgi Yarışması düzenlendi. Yarışmayı organize eden cami imamı Zübeyr Disamburn Şefkat Yolu Derneği’ne, yapmış olduğu sürekli yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Şefkat Yolu Derneği, Filipinler’deki Nur Camii’ndeki Kur’ân kursuna destek olmuş, öğrencilere Kur’ân-ı Kerîm, Elif bâ ve dinî kitaplar göndermiş, kursun eğitim araç ve gereçlerine katkı sağlamıştı. Yarışmada başarılı olan öğrenciler, çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.

Leave a Comment